.

Centrum USG Diagnoson pierwsze w Polsce!

Rozwijamy się. Rozszerzyliśmy zakres usług o badania USG z kontrastem dożylnym Sonovue.

Guz wątroby USG z kontrastem

Guz wątroby w badaniu USG z kontrastem. W standardowym badaniu zmiana słabo widoczna.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Centrum USG Diagnoson może się pochwalić nowym najwyższej klasy aparatem do badań USG: Logiq S8 marki GE Healthcare. 

Jego wyjątkowość polega na tym, że jest on wyposażony w pakiet do badań z kontrastem i dlatego też jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy stosowanie dożylnych kontrastów ultrasonograficznych. Dotychczas podobne badania były wykonywane w pojedynczych ośrodkach akademickich w ramach programów klinicznych. 

Na czym polega badanie USG z kontrastem:

Główne zastosowanie Sonovue – ultrasonograficznego środka kontrastowego (UŚK) to diagnostyka guzów wątroby, nerek, trzustki i innych narządów. UŚK składa się z mikropęcherzyków gazu średnicą zbliżonych do czerwonej krwinki. Pęcherzyki te silnie wzmacniają sygnał ultradźwiękowy pozwalając na dokładną ocenę unaczynienia guzów. 

Wśród największych zalet kontrastów ultrasonograficznych wymienia się wysokie bezpieczeństwo oraz dużą czułość diagnostyczną.

Po badaniu gaz obecny w pęcherzykach wydalany jest przez płuca, dzięki czemu środki te nie wykazują działań toksycznych na nerki i wątrobę. Nie zawierają one jodu więc są bezpieczne dla osób z chorobami tarczycy

Cały czas rośnie liczba zastosowań ultrasonograficznych środków kontrastujących. Liczne badania naukowe oraz wytyczne Federacji Europejskich Towarzystw Ultrasonograficznych potwierdzają, że badania z USG z kontrastem w wielu zastosowaniach mają zbliżoną czułość i specyficzność do rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Jest tak głównie dlatego, że wykorzystując USG lekarz może przez całe badanie śledzić sposób rozchodzenia się kontrastu w guzie, w przeciwieństwie do tomografii i rezonansu gdzie skany mogą być wykonywane tylko kilka razy po podaniu kontrastu 

Zapraszamy do Centrum USG Diagnoson.

CategoryBez kategorii

2015 © Centrum USG i lekarze specjaliści DIAGNOSON