Centrum-USG-Diagnoson

Pod koniec sierpnia w Gdańsku Osowej przy ul. Kielnieńskiej 123 zostało otwarte nowoczesne centrum medyczne Diagnoson. Jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Osowej i okolic, ponieważ do tej pory brakowało w naszej dzielnicy miejsca gdzie można by uzyskać płatną opiekę medyczną w tak szerokim zakresie. Centrum oferuje pełny zakres badań ultrasonograficznych dla dzieci i dorosłych, w tym także biopsje pod kontrolą usg oraz blokady dostawowe. W centrum Diagnoson pacjenci mają również dostęp do szerokiej oferty porad specjalistycznych.

Z dr n. med. Mariuszem Kujawą, właścicielem przychodni rozmawia Marta Łuczkowska.

Dlaczego otworzył Pan przychodnię w Osowej?

Mieszkam tutaj z całą rodziną, tak wiec decyzja o lokalizacji przychodni była oczywista. Bardzo się cieszę, że mogę zrobić coś pozytywnego dla swojej dzielnicy.
Co wyróżnia Diagnoson na tle innych tego typu miejsc?


W moim przekonaniu jest to niewątpliwie pracownia USG. Osobiście zajmuję się diagnostyką ultrasonograficzną, zależało mi więc, aby ta część naszej placówki była na jak najwyższym poziomie. Udało się to osiągnąć łącząc dwa elementy – zespół dobrych specjalistów, oraz aparat USG najwyższej klasy. Razem ze mną w pracowni USG badania wykonuje m. in. dr n.med. Wojciech Kosiak. Myślę, że jest on znany każdemu rodzicowi, któremu zdarzyło się szukać w trójmieście USG dla swojego dziecka. Badania USG dorosłych będzie wykonywał dr Piotr Borkowski – doświadczony radiolog, wykonujący badania w pełnym zakresie, w tym dopplerowskie badania naczyń. Dzięki wszechstronności naszej kadry wykonujemy pełny zakres badań USG zarówno u dzieci jak i dorosłych. Aparat, który mamy do dyspozycji (USG klasy premium Philips iU22) daje nam możliwość wykonania badań ultrasonograficznych na najwyższym światowym poziomie. Został on wyposażony w najnowsze opcje obrazowania, takie jak ultrasonografia 3D i 4D, zaawansowane funkcje optymalizacji obrazu, jednak tym co wyróżnia nas najbardziej na tle innych gabinetów to nowoczesna funkcja elastograficzna i obrazowanie z użyciem środków kontrastujących. Elastografia pozwala obok standardowej oceny zmiany chorobowej (np.guza) określić jej twardość, natomiast badanie kontrastowe umożliwia bardzo szczegółową ocenę unaczynienia, dzięki temu badający może łatwiej odróżnić zmiany nowotworowe złośliwe od łagodnych.

Jednym z innowacyjnych badań w naszej przychodni jest USG płuc, które od kilku lat jest hitem światowej medycyny. Pozwala ono na rozpoznanie zmian zapalnych, zatorowych, pourazowych, nowotworowych, obrzęku płuc i innych w obrębie układu oddechowego, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Badanie to jest bardzo przydatne w diagnostyce zmian zapalnych płuc, co ma szczególne znaczenie u dzieci, ponieważ nie powoduje narażenia na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie. Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w Polsce wykonujących to badanie.

Z jakich konsultacji mogą korzystać mali pacjenci?
W Centrum Diagnoson znajdziemy bogatą ofertę dla dzieci:

 • Alergolog, pediatra – dr n. med. Bożena Kujawska – Kapiszka
 • Dermatolog – lek. Olivia Komorowska
 • Endokrynolog, diabetolog dziecięcy – dr n. med. Beata Sztangierska
 • Gastroenterolog, pediatra – dr n. med. Maciej Zagierski
 • Neurolog dziecięcy – dr n. med. Agnieszka Matheisel
 • Ortopeda – lek. Krzysztof Klawonn
 • Psychiatra dziecięcy – lek. Kalina Skwarska
 • Reumatolog, pediatra – dr n. med. Małgorzata Szumera

Zespół ten zbudowaliśmy uznanych, cenionych i doświadczonych specjalistów, w których znaczna część mieszka w Osowej.
Czy oferujecie Państwo równie szeroki wachlarz usług dla osób dorosłych?

Oczywiście, dorośli pacjenci również mają do dyspozycji szeroką ofertę porad specjalistycznych:

 • Alergolog – dr n. med. Bożena Kujawska – Kapiszka  
 • Dermatolog – lek. Olivia Komorowska
 • Endokrynolog – dr n. med. Aldona Kmieć
 • Internista (choroby wewnętrzne) – lek. Maciej Osiński
 • Ortopeda – lek. Krzysztof Klawonn
 • Reumatolog – lek. Maciej Osiński
 • Urolog – lek. Tomasz Drabarek

 Naszą intencją było objęcie opieką medyczną całych rodzin, dzieci ich rodziców oraz osoby starsze.

Państwa oferta robi wrażenie, jakie są dalsze plany?

Mimo iż centrum Diagnoson jest nowym ośrodkiem, już teraz planujemy rozwój naszej placówki. Jestem przekonany, że w niedługim czasie będziemy mogli pochwalić się rozszerzeniem naszej oferty o nowych lekarzy specjalistów.

Jak można umówić się do Państwa na wizytę?

Aby skorzystać z usług Centrum Medycznego Diagnoson wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 720 899 445 i umówić się lub skorzystać z rejestracji internetowej na stronie www.diagnoson.pl.

Category

2015 © Centrum USG i lekarze specjaliści DIAGNOSON